Patarimai tinkamam siuntų pakavimui

Sužinokite svarbiausias siuntų pakavimo taisykles.


Kodėl svarbu tinkamai supakuoti siuntas?

Tinkamai supakavus siuntą, be specialaus pažeidimo jos turinys bus nepasiekiamas, nesugadinamas, o siunta saugiai pasiekia gavėją. Profesionalus ir tinkamas įpakavimas apsaugo siuntos turinį tiek gabenimo, tiek rūšiavimo metu, nekelia pavojaus aplinkai.


Standartinių pakuočių ir palečių parametrai

Standartinės pakuotės yra atitinkančios standartinėms paletėms taikomus siuntų reikalavimus. Standartinėmis paletėmis laikomos Europoje dažniausiai naudojamos euro paletės (padėklai).

Svarbu, kad didelių gabaritų ir sunkesnės nei 31,5 kg siuntos būtų transportuojamos ant euro palečių, kurių viena su siunta daugiausiai siektų 700 kg. Mažesnių gabaritų, tačiau didelio svorio siuntos transportuojamos ant tokių euro palečių, kaip pusinės, ketvirtinės.

Sunkesnės nei 31,5 kg siuntos kurjeriui turi būti perduodamos specialiose pakuotėse, sudėtose ant euro palečių. Viršijus euro paletėms taikomus siuntų dydžio ir svorio išmatavimus, yra taikoma 20 eurų bauda (išskyrus Estijos ir Latvijos šalyse).

Paletės, kuriomis yra gabenama siunta, turi būti tvarkingos, tvirtos ir puikios būklės. Siuntos negali viršyti paletės dydžio, turi būti tinkamai sutvirtintos plėvele arba tvirtinimo juosta, taip apsaugant nuo nuvirtimo.


Išorinis ir vidinis siuntų įpakavimas

Negalima transportuoti siuntų vien jų gamyklinėje ar prekybinėje pakuotėje – svarbus tinkamas išorinis įpakavimas.


Išoriniam įpakavimui turi būti naudojamos tvirtos ir sandariai uždaromos dėžės, per visą apimtį užklijuotos bent trijose skirtingose vietose (kitu atveju dėžė gali atsidaryti). Cilindro pavidalo siuntos turi būti transportuojamos standžioje cilindro formos išorinėje pakuotėje. Tinkamas išorinis įpakavimas užtikrina, kad siuntos turinys išliks apsaugotas ir nepateks į išorę.


Vidiniam įpakavimui yra naudojamos specialios burbulinės plėvelės, vata, drožlės, kartonas, granulės ir kitos pakavimo medžiagos, kurios apsaugo, kad siuntos turinys nesiliestų su išorine pakuote. Tuščios pakuotės ertmės turi būti pilnai užpildytos vidine įpakavimo medžiagas. Tinkamas vidinis įpakavimas užtikrina, kad pakuotės turinys transportavimo ar rūšiavimo metu išliks stabilus.


Verta atkreipti dėmesį, jog pakuotė turi atlaikyti 4-5 kartus didesnio svorio objektų spaudimą ir įstrižinį kritimą iš 80 cm aukščio, kitu atveju ji gali būti sugadinta transportavimo ar rūšiavimo metu.


Į pakuotę svarbu dėti tinkamo dydžio ir svorio daiktus, kuriuos ji gali atlaikyti ir kurie neišsikištų iš pakuotės. Išoriniam įpakavimui geriausia naudoti standžias, kieto kartono dėžes su lygiais kraštais, taip apsaugant turinį nuo iškritimo kilnojimo metu.


Svarbu, kad ant išorinės siuntos pakuotės nebūtų jokių pašalinių lipdukų ar etikečių. Pakuotė turi būti pažymėta tik atitinkama siuntos etikete/lipduku, kurios nereikėtų užklijuoti lipnia juosta. Siuntos etiketę klijuokite ant išorinės pakuotės sienelių (ne briaunų).


Trapių daiktų ir skysčių pakavimas

Tinkamai supakuoti trapūs ar lengvai dūžtantys daiktai turėtų nesiliesti tarpusavyje ar su išorinės pakuotės šonais. Jų išorinė pakuotė turi būti pažymėti specialia etikete, kuri nurodo, jog siuntinys yra lengvai dūžtantis („Dužu“).


Skysčiai turi būti siunčiami specialiuose bakuose ar kitose skysčių talpose. Talpos turi būti visiškai sandarios, kad jų turinys būtų apsaugotas nuo pratekėjimo. Jei talpos yra su kamščiais – reikalingos specialios kamščių apsaugos.