Fitosanitarinis sertifikatas: kada reikalingas?

Fitosanitarinis patikrinimas yra reikalingas fitosanitariniam sertifikatui gauti. Šiuo metu fitosanitarinis sertifikatas yra reikalingas visų augalinės kilmės produktų eksportui ir importui (Europos Sąjungoje ir trečiose šalyse), o netrukus jis bus reikalingas ir medienai bei pakavimo ir paketavimo medžiagoms, pagamintoms iš medžio. Kitaip tariant, tam tikrų krovinių gabenimas yra neišvengiamas be fitosanitarinio patikrinimo.

Fitosanitarinis sertifikatas yra tarptautinio standarto dokumentas, o jo išdavimą reglamentuoja eksportuojančios šalies įstaigos, kurios užtikrina reglamentuojamų produktų apsaugą. Fitosanitarinis sertifikatas patvirtina, kad eksportuojamos prekės atitinka visus joms keliamus reikalavimus.

Kaip gauti fitosanitarinį sertifikatą?

UAB „Smart shipping“ organizuoja fitosanitarinius krovinių patikrinimus, klientams siekiant gauti fitosanitarinį sertifikatą.

Patikėkite savo krovinį į mūsų specialistų rankas: krovinys bus greitai ir sklandžiai nugabentas institucijoms, kurios atliks fitosanitarinį patikrinimą ir pateiks fitosanitarinį sertifikatą, kuris bus Jums operatyviai pristatytas.

Beje, fitosanitarinis sertifikatas augalinės kilmės produktų eksporto atveju yra įforminamas ir išduodamas Klaipėdoje. Importo atveju, kada prekės yra įvežamos į Europos Sąjungą, sertifikatą išduoda eksportuojančios šalies institucijos.

Tuo tarpu jei produktai, kuriems būtinas fitosanitarinis sertifikatas, buvo įvežti ne iš ES arba buvo perkelti į kitą transporto priemonę, arba kurie išvežami į kitą ne ES valstybę, – reikalingas reeksporto sertifikatas.

Taupykite savo laiką ir susisiekite su mumis – atsakysime į visus Jūsų rūpimus klausimus ir pasirūpinsime, kad Jūsų produkcijai būtų greitai ir sklandžiai atlikta fitosanitarinė kontrolė.