Krovinio draudimas: svarba ir nauda

Krovinių draudimas yra skirtas apdrausti krovinius nuo sugadinimo, vagystės ar sunaikinimo vykdant krovinių  gabenimo procesą. Krovinio draudimas pradeda galioti vos išgabenus apdraustą krovinį iš jo paskirties vietos. Krovinio draudimas pasibaigia tuomet, kai krovinys yra pristatomas ir iškraunamas paskirties vietoje.

Pasirinkęs draudimą, klientas gali būti tikras, jog krovinių gabenimas nesukels papildomų nuostolių pasireiškus transporto gedimams ar kitiems sutrikimams. Draudimas suteiks garantiją, kad įvykus draudiminiam įvykiui, nuostoliai klientui bus atlyginti.

Kokios krovinių vežėjo atsakomybės ribos?

  • Krovinius gabenant žemės transportu, vežėjo atsakomybė reglamentuojama CMR konvencijos. Vežėjo atsakomybės (CMR draudimo) ribos – 8,33 SDR už kilogramą bruto svorio.
  • Krovinius gabenant oro transportu, vežėjo atsakomybė reglamentuojama Varšuvos konvencijos. Vežėjo atsakomybės (Oro važtaraščio draudimo) ribos – 17 SDR už kilogramą bruto svorio.
  • Krovinius gabenant jūrų transportu, vežėjo atsakomybė reglamentuojama Hagos-Visbio taisyklių. Vežėjo atsakomybės (Konosamento draudimo) ribos – 2 SDR už kilogramą bruto svorio arba 666,67 SDR už konteinerį.
  • Krovinius gabenant geležinkelių transportu, vežėjo atsakomybė reglamentuojama SMGS/CIM konvencija. Vežėjo atsakomybės (SMGS/CIM draudimo) ribos – CM: 17 SDR už kilogramą bruto svorio, o SMGS – neribojamos.

Krovinių draudimas yra savanoriškas – juo apdraudžiami visų rūšių transporto priemonėmis vežami kroviniai Lietuvoje ir kitose šalyse. Kartu šiuo draudimu gali būti apdraudžiamas frachtas bei kitos vežimo išlaidos ir numatomas pelnas.

Išskiriame tris siūlomų krovinių draudimo variantus:

  1. Krovinys apdraudžiamas nuo visų rizikų;
  2. Krovinys apdraudžiamas nuo gaisro, sprogimo; laivo apsivertimo, nuskendimo, užplaukimo ant seklumos ar susidūrimo su kita transporto priemone ar bet kokiu objektu; sausumos transporto priemonių avarijų; nenumatytų maršrute atvejų; žemės drebėjimų, ugnikalnių išsiveržimų, gruntų įsmukimų, griūties, žaibų įtrenkimų.
  3. Krovinys apdraudžiamas nuo gaisro, sprogimo; laivo apsivertimo, nuskendimo, užplaukimo ant seklumos ar susidūrimo su kita transporto priemone ar bet kokiu objektu; sausumos transporto priemonių avarijų; nenumatytų maršrute atvejų.

Draudimo įmokos dydis priklauso nuo transporto rūšies, vežimo maršruto, krovinio tipo.

Jei norite gauti tikslesnę informaciją apie draudimą ar norite apdrausti savo krovinius – susisiekite su mumis!