Krovinio svorio apskaičiavimas transportavimui (krovimo metrais – LDM)

Didelių gabaritų ar sunkių krovinių svoris yra matuojamas metrinėmis, trumposiomis, ilgosiomis tonomis bei kitais vienetais.


LDM (angl. loading meter) arba krovimo metras yra standartinis dydis, kuriuo apskaičiuojamas pakrovimo plotis euro sunkvežimio kėbule (euro sunkvežimio vidutinis plotis yra 2,4 metrai). LDM kraštinės siekia 2,4 m x 1 m, o plotas – 2,4 kv. m.


Apskaičiavimas pagal LDM yra naudojamas gabenant krovinius ant palečių autotransportu. Šiuo atveju apskaičiuoti krovinio svorį pagal LDM yra svarbu tam, kad būtų nustatytas tikslus krovinio vežėjo atlygis, kadangi mokomasis krovinio svoris gali skirtis nuo faktinio.


Norint apskaičiuoti LDM, paletės plotą turime dauginti iš LDM ploto (2,4 kv. m.), kad gautume paletės apimtį „krovimo metre“ (LDM). Tuomet pagal sunkvežimio svorį ir ilgį krovinio talpai apskaičiuojamas vieno krovimo metro svoris, kuris yra padauginamas iš paletės LDM apimties. Pagal šią formulę yra gaunamas mokomasis svoris.


Įprastai mokomasis svoris viršija faktinį, tačiau kai faktinis svoris viršija mokomąjį – klientas turi susimokėti būtent už faktinį svorį.